به پویاترین و پرمخاطب ترین سایت عرصه بازرسی جوش،رنگ،عایق وخوردگی خوش آمدید.برای استفاده هرچه بیشترازامکانات این سایت عضو شوید.
عضویت در خبرنامه

؟=2+3
نام:
ايميل:

http://s8.picofile.com/file/8278216992/photo_2016_12_12_15_00_37.jpg

http://s7.picofile.com/file/8253717534/2%D9%BE%D8%B1%D8%AA%D9%88%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86_%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%B4.gif

 

 

 

ورود و عضویت
برای دریافت اخبار از طریق ایمیل خود،در خبر نامه نیز ثبت نام کنید.نرم افزار آنلاین

 

نظر سنجی
آمار بازدید کنندگان
mod_vvisit_counterامروز299
mod_vvisit_counterدیروز1177
mod_vvisit_counterاین هفته299
mod_vvisit_counterاین ماه17829
mod_vvisit_counterکل بازدیدها1306008
مترجم سایـت
به پرمخاطب ترین و پویاترین سایت حوزه بازرسی جوش،رنگ،عایق وخوردگی خوش آمدید//برای مشاهده کلیه امکانات سایت با نام کاربری خود وارد شوید// برای استفاده هرچه بهتر از امکانات این سایت از مرورگر firefox استفاده کنید// از این سایت در دوازدهمین کنفرانس ملی جوش و بازرسی تقدیر شده است//از اولین فروشگاه مجازی کتب تخصصی بازرسی فنی ایران دیدن فرمایید

PostHeaderIcon آشنایی با گواهینامه بین المللی PCN و نحوه ی دریافت آن (انجمن تست های غیرمخرب انگلیس)

انجمن تست های غیرمخرب انگلیس

BINDT_logo

 


BINDT_logoانجمن تست های غیرمخرب انگلیس (BINDT)، یک موسسه مستقل ارائه دهنده گواهینامه تایید شده است که با معیارهای استانداردهای اروپایی ISO 17024 تطابق دارد. این موسسه از دهه ۱۹۸۰ در زمینه تایید صلاحیت کارکنان فعالیت داشته و در سال ۱۹۹۲ با هدف رعایت الزامات ISO 9712 اقدام به تدوین دستورالعمل تایید صلاحیت کارکنان تحت عنوان PCN نمود.

تایید صلاحیت مربوط به کارکنان در زمینه NDT از طریق سازمان های واجد شرایط تشخیص صلاحیت (AQB) و مراکز آزمون آنها (AEC) و آموزش در شبکه ای از سازمان های آموزشی مورد تایید (ATO) و مراکز آموزشی آنها (RTC) انجام شده که در لیست سازمان های مورد تایید BINDT آورده شده است.

PCN چیست؟

PCN گواهی نامه ای بین المللی و قابل اعتماد برای تایید صلاحیت تکنسین های NDT و افراد بازرس بوده و علاوه بر اینکه الزامات استاندارد ISO 9712 را برآورده می کند، منطبق با الزامات استاندارد ISO 9001 در رابطه با شایستگی، آگاهی و آموزش می باشد. از این رو نشان می دهد شخص دارنده گواهی PCN، برای انجام وظایف مربوط به بازرسی که در سندهای کتبی مربوط آمده، صلاحیت داشته و توانایی او برای تشخیص عیوب و برآورده کردن الزامات مربوط به بازرسان، مورد تایید است.
مقایسه دو روش تایید صلاحیت:
۱- تایید صلاحیت داخلی (کارفرما محور) به عنوان مثال SNT-TC-1A

تایید صلاحیت داخلی به این معناست که طرح موجود برای امتحان و اعطای گواهینامه توسط روش کارفرما انجام می شود. این روش معمولا توسط شخص واجد شرایط مستقل که یا توسط کارفرما استخدام شده یا مشاور خارجی است، تولید و پیاده سازی می شود. مزیت اصلی این روش این است که کارفرما با نیازهای بازرسی خود می تواند اطمینان حاصل کند که پرسنل آن ها تنها در قسمت های مربوط به بازرسی دارای صلاحیت هستند.
۲- تایید صلاحیت شخص ثالث مستقل، منطبق با استانداردهای بین المللی و اروپایی به عنوان مثال PCN

سیستم تایید صلاحیت شخص ثالث مستقل به این معناست که پرسنل باید در امتحاناتی نمره قبولی کسب کنند که توسط سازمان واجد اعطای مدرک طراحی و برگزار می شود که کنترل تمام مرحله و فرآیند تایید صلاحیت را خود برعهده دارد. مزیت اصلی چنین سیستمی این است که مدارک اعطا شده مستقل، شناخته شده تر و با قابلیت پذیرش بالاتر بوده و در تمامی کشورها و شرکت ها مورد تایید می باشند.
چگونه گواهینامه PCN را دریافت کنیم؟

astar-logoمتاسفانه دریافت این گواهینامه در ایران و برای علاقه مندان حوزه NDT به راحتی امکان پذیر نبود اما خوشبختانه مدتی است شرکت تارادیس تابش آزما موفق به اخذ مجوز آموزش و آزمون، از انجمن تست های غیرمخرب انگلیس (BINDT)، توسط کمپانی ASTC سنگاپور شده است که مطمئنا قدم خوبی در جهت بهبود کیفیت آموزش و اعتبار بخشی بین المللی به جامعه مهندسین فعال در زمینه NDT است. تارادیس تابش آزما از شرکت های فعال در حوزه بازرسی فنی و تست های غیر مخرب است که بعنوان مرکز انحصاری آموزش (RTC) و مرکز آزمون (AEC) این کمپانی در ایران قادر به انجام آموزش و برگزاری آزمون و ارائه گواهی نامه PCN صادر شده از BINDT در روش های معمول و پیشرفته و سطوح II و III می باشد.

 

 

آخرین بروزرسانی (دوشنبه, 08 خرداد 1396 ساعت 21:19)

 

تبلیغات

 

 

 

 

 

جستجو در سایت
راهنمای سایت

http://s5.picofile.com/file/8168051292/FlashB1.gif

 

آخرین اخبار سایت
تبلیغات کاربران