به پویاترین و پرمخاطب ترین سایت عرصه بازرسی جوش،رنگ،عایق وخوردگی خوش آمدید.برای استفاده هرچه بیشترازامکانات این سایت عضو شوید.
عضویت در خبرنامه

؟=2+3
نام:
ايميل:

http://s8.picofile.com/file/8278216992/photo_2016_12_12_15_00_37.jpg

http://s7.picofile.com/file/8253717534/2%D9%BE%D8%B1%D8%AA%D9%88%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86_%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%B4.gif

 

 

 

ورود و عضویت
برای دریافت اخبار از طریق ایمیل خود،در خبر نامه نیز ثبت نام کنید.نرم افزار آنلاین

 

نظر سنجی
آمار بازدید کنندگان
mod_vvisit_counterامروز421
mod_vvisit_counterدیروز1133
mod_vvisit_counterاین هفته2650
mod_vvisit_counterاین ماه24143
mod_vvisit_counterکل بازدیدها1278164
مترجم سایـت
به پرمخاطب ترین و پویاترین سایت حوزه بازرسی جوش،رنگ،عایق وخوردگی خوش آمدید//برای مشاهده کلیه امکانات سایت با نام کاربری خود وارد شوید// برای استفاده هرچه بهتر از امکانات این سایت از مرورگر firefox استفاده کنید// از این سایت در دوازدهمین کنفرانس ملی جوش و بازرسی تقدیر شده است//از اولین فروشگاه مجازی کتب تخصصی بازرسی فنی ایران دیدن فرمایید

PostHeaderIcon معرفی کتاب جدید CRC PRESS آمریکا

Hydrostatic Testing, Corrosion, and Microbiologically

Influenced Corrosion,
A Field Manual for Control and Prevention

تالیف: دکتر رضا جواهردشتی و مهندس فرزانه اکوان

تاریخ چاپ: مارس 2017

ناشر: انتشارات CRC Press در ایالات متحده آمریکا

روش تهیه: خرید آنلاین از سایت های CRC Press و Amazon

جلد گالینگور 150 دلار و جلد مقوایی 60 دلار


چکیده:
در این کتاب که اولین کتاب در نوع خود می باشد نویسندگان با بررسی جایگاه مدیریتی خوردگی به شکل روش های مدیریت دانش خوردگی و اعمال آن در قالب سناریوهای آینده پژوهی، به تبیین موارد و شروطی پرداخته اند که رعایت آن، از جنبه تقلیل ریسک خوردگی و به خصوص خوردگی میکروبی، ایمنی هیدروتست را به دنبال خواهد داشت و به طور خلاصه به ارزیابی نکات قابل توجه در این تست می پردازد.


مخاطبین:
از آنجا که این کتاب به شکل راهنمای کار و دستورالعملی برای متخصصان نوشته شده  و نیز از آنجا که در اغلب صنایع ما، درک اهمیت انجام صحیح  هیدروتست هنوز راه زیادی تا مرحله کمال دارد، لذا پیشنهاد می شود که همه کارشناسان فنی مرتبط، حتماً این کتاب را تهیه و روش های توصیه شده آن را به کار بندند. به علاوه چون در کتاب فصلی نیز به مدیریت دانش خوردگی اختصاص داده شده لازم است تا مدیران هم با مطالعه این فصل بتوانند موضوع خوردگی را نه صرفاً از جایگاه کارشناسی بلکه از دید مدیریت منابع از طریق مدل های اقتصادی و زیست محیطی خوردگی در نظر گرفته و بررسی نمایند.

مقدمه:
از مهمترین معضلات در صنعت کشور ما، که متاسفانه فقط در حوزه های تخصصی مهندسی بدان پرداخته می شود و جنبه های اقتصادی و زیست محیطی آن یکسره فراموش شده، معضل «خوردگی» می باشد. خوردگی که عوام و گاه بعضی متخصصان آن را فقط با نام «زنگ زدگی» می شناسند بر طبق تخمین های کارشناشی زیان سالانه ای که به کل صنایع ایران وارد می کند،  معادل درآمد ملی تولید شده از پنج فاز پارس جنوبی می باشد.
از عواملی که موجب تسریع و تشدید خوردگی می شود وجود بعضی باکتری های خاص است که به وفور در آب و خاک موجودند. انواع باکتری هایی که می توانند موجب تشدید و تسریع خوردگی شوند، می تواند به بیش از پانزده نوع برسند که همگی آن ها را می توان درآب های خلیج فارس و دریای خزر و اکثر آن ها را در آب های رودخانه ای ما هم یافت. زیان اقتصادی خوردگی تاثیر پذیر از عوامل بیولوژیک – خوردگی میکروبی- می تواند تا به چهل درصد زیان اقتصادی خوردگی نیز برسد.
وقتی در صنعت، خطوط لوله یا تانک های ذخیره سوخت و یا تجهیزاتی از این قبیل ساخته می شوند، معمولاً از جوشکاری (حرارتی) یرای اتصال قطعات استفاده می گردد. بعد از ساخت و جوشکاری برای حصول اطمینان از عدم وجود درز و نشتی و نیز مقاومت مکانیکی مطلوب این سازه ها، تستی روتین با عنوان «هیدروتست» اعمال می گردد. بدین صورت که با وارد نمودن آب به این تجهیزات و اعمال فشاری چندین برابر فشاری که آن دستگاه و یا خط لوله، در هنگام بهره برداری خواهد داشت، آن را تست می نمایند. حال در صورتی که همین تست به درستی انجام نشود، می تواند وقتی تجهیز در روند بهره برداری قرار گرفت، موجب خوردگی از داخل شده و در نتیجه خط لوله یا تانک یا کلاریفایر (تیکنر) یا هر تجهیز دیگری از این دست را دچار خوردگی شدید و خسارات اقتصادی و گاه محیط زیستی بسیار جدی به وجود آورد. سناریوی غالب در خوردگی های بعد از هیدروتست، خوردگی میکروبی است که یکی از انواع خوردگی ها با ریسک و احتمال بالاست.

پایگاه خبری صنعت بازرسی ایران این موفقیت را به جناب آقای دکتر جواهر دشتی و سرکار خانم مهندس فرزانه اکوان تبریک عرض مینماید.

آخرین بروزرسانی (دوشنبه, 07 فروردین 1396 ساعت 20:34)

 

تبلیغات

 

 

 

 

 

جستجو در سایت
راهنمای سایت

http://s5.picofile.com/file/8168051292/FlashB1.gif

 

آخرین اخبار سایت
تبلیغات کاربران